Spanja është konstante në tregun bardhezi, duke qenë se në SHBA është planifikuar një kontakt, kësaj here me Barcelonën, për Frenk Kesie. Me Arthur në drejtim të Fiorentinës dhe Mekejnin që është ende në merkato (pa harruar Pogba, gjithmonë të kërkuar nga Arabia Saudite), Allegrit do t’i duhet një përforcim në mesfushë dhe ish-lojtari i Milanit është zgjedhje e parë.

Katalanasit kanë hapur hipotezën e një huazimi me detyrim blerjeje, por me një vlerësim jo më pak se 20 milionë euro, megjithatë duhet t’i kushtojmë vëmendje konkurrencës nga disa klube angleze, pa marrë parasysh që mesfushori nga Bregu i Fildishtë mund t’i ofrohet Atletiko Madridit për të shkuar te Zhoao Feliks

The post Juventusi kërkon me ngulm mesfushorin e Barcelonës appeared first on Alsat.