Kombëtarja e Panamasë pësoi disfatë 3-6 kundër kombëtares së Francës, në ndeshjen e raundit të tretë në Grupin F të Kupës së Botës, që po mbahet në Australi dhe Zelandë të Re. Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Marta Koks në minutën e 2’të, e cila realizoi super gol nga gjuajtja e lirë në një distancë shumë të madhe.

Në fakt, ky ishte gol i historisë për Kombëtaren e Panamasë. Ishte i pari i shënuar ndonjëherë në Kupën e Botës dhe sigurisht që ka një rëndësi të madhe.

 

Rezultati përfundimtar i kësaj përballje ishte 3 me 6 për Kombëtaren e Francës, e cila me këtë fitore siguron kualifikimin tutje./Lajmi.net/