Sulmuesi i Barcelonës, Vitor Roque thuhet se i është ofruar Interit nga agjenti i tij, por Nerazzurrët duhet të vendosin nëse do të nënshkruajnë me të apo Albert Gudmundsson.

Kampioni i Serie A, Interi pritet të nënshkruajë me një sulmues në afatin kalimtar të verës dhe kandidati i fundit i lidhur me një lëvizje në Giueseppe Meazza është sulmuesi 19-vjeçar i Barcelonës, Vitor Roque.

Sulmuesi brazilian iu bashkua gjigantëve të La Ligës për rreth 40 milionë euro plus bonuse në afatin kalimtar të janarit, por ka pasur vështirësi me kohën e lojës nën drejtimin e Xavit dhe agjenti i tij ka pohuar së fundmi se sulmuesi mund të largohet gjatë verës.

Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, Vitor Roque i është ofruar Interit nga përfaqësuesi i tij, por Nerazzurrët janë ende duke bërë vlerësimet e tyre.

Vitor Roque do t’i bashkohej Nerazzurrëve në formë huazimi, ndërsa Gudmundsson i Genoas, objektivi tjetër i tyre, është i disponueshëm për një transferim të përhershëm me vlerë të paktën 30 milionë euro.

 

Sipas gazetës italiane, Interi po planifikon të shesë Marko Arnautovic dhe të nënshkruajë një sulmues të ri, por një vendim përfundimtar se kush do të forcojë opsionet e Simone Inzaghit në sulm nuk është marrë ende.

Me siguri, një tjetër përforcim në sulm është Mehdi Taremi, i cili do t’i bashkohet Nerazzurrëve në një transferim të lirë nga Porto. /Telegrafi/