Opinion

Xhezairi: Tym e flakë

Në shkrimin “GRUPI I ZJARRIT” DHE “ZJARRFIKËSI(T)” në portalin kdpolitik.com, analisti Seladin Xhezairi është marrë me etimologjinë e shprehjes “grupi i zjarrit”, në dritën...

Ljupço Popovski: Qëllimi nuk është Artan Grubi, por Ali Ahmeti!

Analisti Lupço Popovski përmes një kolumne të tij të fundit ka përshkruar ngjarjet e fundit në partinë më të madhe shqiptare Bashkimi Demokratik për...

Veprimtari nga Danimarka e bën për pesë pare Bilall Kasamin: “Turp të kesh”

Shkruan- Havzi Sulejmani – Xhaxhi DY HERE TURP PER BILALL KASAMIN! Këto ditë në mesin e bashkëatdhetarve në Danimarkë ishte Kryetari i Partisë “Lëvizja Besa” dhe...

Dauti: Beteja e humbur për ta përvetësuar Nënë Terezën!

Publicisti Daut Dauti, në kolumnën e tij “Nënë Tereza, ajo “adhuruese” e Enver Hoxhës” botuar në gazetën Koha, midis tjerash ka veçuar si përshtypje...

Biseda filozofike në burg

Mike Coxhead dhe James Chamberlain mbi potencialin transformues të bisedave filozofike në burg Na paraqitet një diptik (vepër e përbërë nga dy pjesë ose...

Të fundit

Gjimnazi i Tetovës fiton edhe një betejë ligjore ndaj Bilall Kasamit dhe VMRO-së

Komuna e Tetovës ka humbur një tjetër betejë ligjore me Gjimnazin e Tetovës dhe drejtuesen e këtij institucioni të mesëm në Tetovë Teuta Llalla...

Bekteshi vendos kurorë me lule tek vendi ku ndodhi aksidenti tragjik vitin e kaluar në Bullgari

Gjatë vizitës në Bullgari, Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi së bashku me presidentine RMV-së, Stevo Pendarovski kanë vendosur kurora me lule tek vendi ku...

Grubi uron Pensionistët dhe të moshuarit me rastin e 1 Tetorit, Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, në “Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve” ai zgjodhi përmes një...

Tym i zi në qiell dhe shpërthime të fuqishme, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.Baza është në Sevastopol,...

KB “Çair 2030”, gati për sezonin në Superligë

Skuadra e basketbollit, “Çair 2030”, ka hyrë në fazën e fundit të përgatitjeve para debutimit në Superligën e Maqedonisë. Skuadra kampione e Ligës së...