Bota

Tym i zi në qiell dhe shpërthime të fuqishme, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.Baza është në Sevastopol,...

Kili/ Shembet tribuna plot me tifozë (Video)

Momente tmerri kanë përjetuar 7 mijë tifozë të cilët morën pjesë pasditen e së premtes në “Monumental” për të parë nga afër stërvitjen e...

Rrjedhjet në Nord Stream, Putin akuzon Perëndimin për sabotim

Duke vazhduar përbuzjen e tij kundër Perëndimit, Putini ka akuzuar SHBA-në dhe Britaninë për rrjedhjet në tubacionet Nord Stream, shkruan BBC.Duke iu referuar britanikëve si...

Ukraina po aplikon për t’u anëtarësuar në NATO në mënyrë të përshpejtuar

Ukraina po aplikon për t’u anëtarësuar në NATO në mënyrë të përshpejtuar. Kështu deklaroi presidenti i vendit Volodymir Zelensky në një video-mesazh.“De facto ne...

Mjekët gjejnë 63 lugë në stomakun e pacientit

Kirurgët në Indi hoqën gjithsej 63 bishta lugësh nga stomaku i një burri që besohet se i kishte gëlltitur për më shumë se një...

Të fundit

Gjimnazi i Tetovës fiton edhe një betejë ligjore ndaj Bilall Kasamit dhe VMRO-së

Komuna e Tetovës ka humbur një tjetër betejë ligjore me Gjimnazin e Tetovës dhe drejtuesen e këtij institucioni të mesëm në Tetovë Teuta Llalla...

Bekteshi vendos kurorë me lule tek vendi ku ndodhi aksidenti tragjik vitin e kaluar në Bullgari

Gjatë vizitës në Bullgari, Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi së bashku me presidentine RMV-së, Stevo Pendarovski kanë vendosur kurora me lule tek vendi ku...

Grubi uron Pensionistët dhe të moshuarit me rastin e 1 Tetorit, Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, në “Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve” ai zgjodhi përmes një...

Tym i zi në qiell dhe shpërthime të fuqishme, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.Baza është në Sevastopol,...

KB “Çair 2030”, gati për sezonin në Superligë

Skuadra e basketbollit, “Çair 2030”, ka hyrë në fazën e fundit të përgatitjeve para debutimit në Superligën e Maqedonisë. Skuadra kampione e Ligës së...