TË FUNDIT

Dita Ndërkombëtare e Privatësisë

28 janari shënon Ditën Evropiane të Mbrojtjes së të Dhënave Personale, njohur si Dita Ndërkombëtare e Privatësisë. Kjo ditë është pjesë e së drejtës...

Borusia Dortmundi firmos me 16 vjeçarin e Anderlehtit

Një tjetër lojtar i talentuar bëhet pjesë e Borusias së Dortmundit, që i mbetet besnike filozofisë së investimit te lojtarët premtues. Klubi verdhezi ka...

Qeveria gjermane prezanton biletën mujore të transportit publik prej 49 euro

Qeveria gjermane ka rënë dakord sot për të prezantuar një biletë mujore të transportit publik prej 49 eurosh (52 dollarë) më 1 maj, megjithëse...

FFK me 48 vota pro, miraton statutin e ri në Kuvendin e Jashtëzakonshëm

Federata e Futbollit të Kosovës ka miratuar statutin e ri, në Kuvendin e jashtëzakonshëm. Në këtë kuvend, në rend dite ishte vetëm miratimi i...

Ali Ahmeti nga Tetova: Të bëhemi bashkë të gjithë që jemi për integrim europian

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtorë sonte në prani të një numri të madh të qytetarëve ka...

Kejlor Navas, nga PSZH kalon në Premier Ligën e Anglisë

Portieri 36-vjeçar, Kejlor Navas, sipas medieve angleze, ka pranuar së fundmi ofertën e Notingam Forestit dhe pritet të zëvendësojë Din Hendersonin. Ky i fundit...

Forcat speciale amerikane vrasin liderin e ISIS-it në veri të Somalisë

Trupat amerikane kanë vrarë një lider të Shtetit Islamik, Bilal al Sudani, dhe 10 nga luftëtarët e tij në veri të Somalisë.Al Sudani u...

Borusia Dortmundi firmos me 16 vjeçarin e Anderlehtit

Një tjetër lojtar i talentuar bëhet pjesë e Borusias së Dortmundit, që i mbetet besnike filozofisë së investimit te lojtarët premtues. Klubi verdhezi ka...

Qeveria gjermane prezanton biletën mujore të transportit publik prej 49 euro

Qeveria gjermane ka rënë dakord sot për të prezantuar një biletë mujore të transportit publik prej 49 eurosh (52 dollarë) më 1 maj, megjithëse...

Sport

Borusia Dortmundi firmos me 16 vjeçarin e Anderlehtit

Një tjetër lojtar i talentuar bëhet pjesë e Borusias së Dortmundit, që i mbetet besnike filozofisë së investimit te lojtarët premtues. Klubi verdhezi ka...

FFK me 48 vota pro, miraton statutin e ri në Kuvendin e Jashtëzakonshëm

Federata e Futbollit të Kosovës ka miratuar statutin e ri, në Kuvendin e jashtëzakonshëm. Në këtë kuvend, në rend dite ishte vetëm miratimi i...

Kejlor Navas, nga PSZH kalon në Premier Ligën e Anglisë

Portieri 36-vjeçar, Kejlor Navas, sipas medieve angleze, ka pranuar së fundmi ofertën e Notingam Forestit dhe pritet të zëvendësojë Din Hendersonin. Ky i fundit...

Maqedoni

Vazhdon në Bruksel skriningu për Kapitullin e 6-të

Delegacioni i Maqedonisë së Veriut sot në Brulsel vazhdoi me skrinngun bilateral për kapitullin e 6-të – E drejta për shoqëri tregtare, që është...

Rajoni

Shoqata “Komuniteti Shqiptar në Michigan” me kontratë të mëdha me dy kompani lidere

Shoqata “Komuniteti Shqiptar në Michigan” me kontratë të mëdha me dy kompani lidere, Njofton shoqata Jehona e Malësisë permes faqes se Facebook-ut Shoqata Komuniteti Shqiptar,...

Showbiz

Bota

Dita Ndërkombëtare e Privatësisë

28 janari shënon Ditën Evropiane të Mbrojtjes së të Dhënave Personale, njohur si Dita Ndërkombëtare e Privatësisë. Kjo ditë është pjesë e së drejtës...

Qeveria gjermane prezanton biletën mujore të transportit publik prej 49 euro

Qeveria gjermane ka rënë dakord sot për të prezantuar një biletë mujore të transportit publik prej 49 eurosh (52 dollarë) më 1 maj, megjithëse...