TË FUNDIT

​Shënohet Dita Botërore e Turizmit

 Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit.27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me një moment të rëndësishëm në...

Bilanci i sezonit turistik/ Kumbaro: Mbi 5 milionë turistë të huaj vizituan Shqipërinë, në 2023 30% e plazheve do të jenë publike

Bilanci i sezonit turistik, ishte tema e një takimi të zhvilluar mes kryeministrit Edi Rama me ministren e Turizmit Mirela Kumabro dhe kryebashkiaken...

Mediat e VMRO-së nxisin lajme për “perçarje” në BDI

Ka mjaftuar gjithmonë qoftë edhe një deklaratë e vetme të del nga selia e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI,...

Këngëtari kosovar: Çmendesha po të mos bëja marrëdhënie seksuale 2-3 herë në ditë

Valon Shehu është një ndër këngëtarët shqiptar më të dashur. Ai aktualisht po konkurron në Dance With Me dhe duket se po argëtohet vërtetë. Së...

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve: tejkalimi i barierës gjuhësore është hapi i parë për afrimin e popujve dhe komuniteteve të ndryshme...

Caktohet termini i “El Clasico” së parë në Madrid

Zyrtarisht janë caktuar datat dhe ora se kur do të luhet “El Clasico” mes Real Madrid dhe Barcelonës, me sfidën që do të zhvillohet...

Sistemi i Drejtësisë/ Daci në Quo Vadis: 40 % e magjistratëve mendojnë edhe vetë që është i korruptuar

‘40% e magjistratëve mendojnë edhe vetë se sistemi i drejtësisë është i korruptuar’-kështu është shprehur avokati Jordan Daci në studion e ‘Quo Vadis’.   I...

Sport

Krstajiq: Shënuam fitore me plot meritë në Shkup

Kombëtarja e Bullgarisë shënoi fitore minimale kundër Maqedonisë në stadiumin “Todor Proeski”, falë golit të shënuar nga Despodov. Trajneri i Bullgarisë, Mladen Krstajiq beson...

Maqedoni-Bullgari, pjesa e parë mbyllet pa gola

Pas fillimit të tensionuar të ndeshjes në stadiumin “Todor Proeski”, erdhi edhe kartoni i parë. Për fat të keq në minutën e 14-të, Todorovski...

Maqedoni

Mediat e VMRO-së nxisin lajme për “perçarje” në BDI

Ka mjaftuar gjithmonë qoftë edhe një deklaratë e vetme të del nga selia e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI,...

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve: tejkalimi i barierës gjuhësore është hapi i parë për afrimin e popujve dhe komuniteteve të ndryshme...

Po reflekton krahu proeuropian në VMRO, Jordanov: Përkrah ndryshimet kushtetuese

Ivan Jordanov, kryetar i komunës së Shtipit nga VMRO-DPMNE, në emisionin Analiza në Televizionin 24 tregon se është për Referendum dhe vendimmarrja e njëanshme...

Nikollovski: Mbi 330 mijë pensionistë do të marrin pensione më të larta për 6.8 përqind

Zëvendës ministri i Financave Filip Nikollovski në një prononcim për indeks.mk ka folur për rritjen dhe nivelizimin pensioneve. Ai ka thënë se nga dita e...

Doko: Multietniciteti dhe multikonfesionalizmi e përforcojnë karakterin qytetar të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Sot, në Ministrinë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive është shënuar Dita Ndërkombëtare e Boshnjakëve, ndërsa para të pranishmëve me fjalë rasti është...

Kosova

BE-ja thirrje që të ndalet retorika nxitëse, Vuçiq sërish flet për dhunë

Pak ditë para takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, Brukseli zyrtar ka tentuar të qetësojë palët në...

Dukagjini, televizioni i dytë më i shikuar në Kosovë

Televizionet vazhdojnë të kenë rëndësi madhore për shoqërinë kosovare pavarësisht zgjerimit të konsiderueshëm të tregut medial. Bazuar në disa matje, të cilave u referohet Gazeta...

Showbiz

Këngëtari kosovar: Çmendesha po të mos bëja marrëdhënie seksuale 2-3 herë në ditë

Valon Shehu është një ndër këngëtarët shqiptar më të dashur. Ai aktualisht po konkurron në Dance With Me dhe duket se po argëtohet vërtetë. Së...

Gold AG bëhet baba për herë të dytë, pas Guerilit vjen Fronti

ELHAMDULILAH Falenderimi i takon Allahut, Krijuesit të qiejve dhe tokës, Furnizuesit të gjithësisë që sot prap na gëzoi me një djalë. Djali i babës ti...

Favorita, vjen nga Barbara (Video)

Me muzik nga Zzap and Chriss dhe tekst nga Monda, këngëtarja e re Barbara vjen me videoprojektin e saj të ri të titulluar Favorita. Për...

Shqipëria

Teknologji

Si ta mirëmbani telefonin tuaj?

Me zhvillimin e shpejtë të epokës, janë bërë përmirësime, jo vetëm në standardet e jetesës së njerëzve, por edhe në shkencë dhe teknologji....

Laptopët më të mirë për vitin 2022

Ndoshta ju jeni duke punuar nga shtëpia dhe keni vendosur që keni nevojë për një laptop të shpejtë, të sigurtë dhe afatgjatë për...

Makinat elektrike po bëhen më të lira

Pavarësisht rritjes së kostove të baterive, kompanitë e automjeteve po nxjerrin në treg automjete elektrike më të përballueshme. Javën e kaluar, General Motors zbuloi...