Teknologji

Pas 31 dhjetorit, WhatsApp nuk do të funksionojë në shumë telefona

WhatsApp do të ndalojë së punuari për miliona telefona. Ata të cilët kanë modele të vjetra të iPhone dhe Android nuk do të mund të...

WhatsApp jashtë shërbimit/ Përdoruesit nuk mund të marrin dhe dërgojnë mesazhe

Aplikacioni WhatsApp është jashtë shërbimit. Përdoruesit nuk mund të marrin apo dërgojnë mesazhe. Ky aplikacion ka rënë që prej mëngjesit të sotëm.

Si ta mirëmbani telefonin tuaj?

Me zhvillimin e shpejtë të epokës, janë bërë përmirësime, jo vetëm në standardet e jetesës së njerëzve, por edhe në shkencë dhe teknologji....

Laptopët më të mirë për vitin 2022

Ndoshta ju jeni duke punuar nga shtëpia dhe keni vendosur që keni nevojë për një laptop të shpejtë, të sigurtë dhe afatgjatë për...

Makinat elektrike po bëhen më të lira

Pavarësisht rritjes së kostove të baterive, kompanitë e automjeteve po nxjerrin në treg automjete elektrike më të përballueshme. Javën e kaluar, General Motors zbuloi...

Të fundit

Mickovski selam Ali Ahmetit me kallash (Foto)

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickovski i është përgjigjur lideri të BID-së në lidhje me pjesëmarrjen e tij në luftë në vitin 2001. “Aliu mund t’i...

Dita Ndërkombëtare e Privatësisë

28 janari shënon Ditën Evropiane të Mbrojtjes së të Dhënave Personale, njohur si Dita Ndërkombëtare e Privatësisë. Kjo ditë është pjesë e së drejtës...

Borusia Dortmundi firmos me 16 vjeçarin e Anderlehtit

Një tjetër lojtar i talentuar bëhet pjesë e Borusias së Dortmundit, që i mbetet besnike filozofisë së investimit te lojtarët premtues. Klubi verdhezi ka...

Qeveria gjermane prezanton biletën mujore të transportit publik prej 49 euro

Qeveria gjermane ka rënë dakord sot për të prezantuar një biletë mujore të transportit publik prej 49 eurosh (52 dollarë) më 1 maj, megjithëse...

FFK me 48 vota pro, miraton statutin e ri në Kuvendin e Jashtëzakonshëm

Federata e Futbollit të Kosovës ka miratuar statutin e ri, në Kuvendin e jashtëzakonshëm. Në këtë kuvend, në rend dite ishte vetëm miratimi i...