Sport

Kush e fiton Euro 2024? Gjiganti i basteve bën parashikimin dhe na ul me “këmbë në tokë”… Ja ku e rendit Shqipërinë

Teksa Kampionati Europian po afron, ethet po shtohen te kombëtaret që kanë arritur të sigurojnë një vend për në Gjermani, po ashtu edhe për...

Mbappe: Jam i emocionuar për klubin tim të ardhshëm

Ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe është gati të prezantojë klubin e tij të ardhshëm dhe ndihet i emocionuar tashmë. Pa kontratë në fund të...

Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

Amir Abrashi rikthehet në Kombëtaren e Shqipërisë dhe ka marrë ftesë për në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Trajneri Silvinjo e ka përfshirë në listën...

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Kylian Mbappe është larguar nga Paris Saint Germain dhe së shpejti do ta njoftojë klubin e ti të ri. Reprezentuesi francez ka zbuluar arsyen se...

Gjimshiti: Mundëm skuadrën më në formë në botë

Për Atalantan ishte nata më e bukur e gjithë historisë së klubit. Në majë të Europës si kampionë të Europa League, por duke mundur...

Enzo dhe Caicedo çuan në largimin e Pochettinos nga Chelsea, zbulohet arsyeja

Disa nga lojtarët kryesor të Chelseat ishin arsyeja pse trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino dhe klubi londinez ndanë rrugët. Chelsea dhe Pochettino konfirmuan ndarjen të martën...

Lautaro thotë se e ndjen vetën në të njëjtin nivel me Mbappen e Haalandin

Lautaro Martinez ka pasur një sezon të jashtëzakonshëm me Interin, duke udhëhequr skuadrën e tij drejt titullit të kampionit. Sulmuesi argjentinas në 44 ndeshje zyrtare...

​Mbappe në Madrid? Nëna e tij jep një përgjigje interesante

Një darkë e mrekullueshme me rreth 250 të ftuar në një restorant elegant pranë Champs-Elysées shënoi lamtumirën e Kylian Mbappé në kryeqytetin francez të...