Bota

Italia nënshkruan marrëveshje miliarda dollarëshe për gazin me Libinë

Kompania shtetërore e energjisë në Itali, ENI, ka nënshkruar një marrëveshje prej 8 miliardë dollarësh me Korporatën Kombëtare të Naftës së Libisë për të...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë.Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin “Jo diktaturës” dhe “Duam demokraci”.Protesta...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan.Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

Medvedev paralajmëron: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Ministrja austriake e Mbrojtjes: Nuk mund të përjashtohen sulmet raketore në Evropë

Ministrja austriake e Mbrojtjes, Klaudia Tanner ka bërë të ditur se kontinenti evropian duhet të përgatitet për sulme të ndryshme ajrore.Në një raport të...

Finlanda pas zgjedhjeve në Turqi, beson se mund të ketë përparim në anëtarësimin në NATO

Ministri i Jashtëm i Finlandës nuk pret që të ketë përparim në kërkesën për anëtarësim në NATO përpara zgjedhjeve të majit në Turqi.Megjithatë, kryediplomati...

Të fundit

Frank Lampard reagon pas shkarkimit nga Evertoni

Frenk Lampard u shkarkua disa ditë më parë nga detyra e trajnerit në klubin e Everton. Ecuaria e dobët e skuadrës detyroi drejtuesit të...

Italia nënshkruan marrëveshje miliarda dollarëshe për gazin me Libinë

Kompania shtetërore e energjisë në Itali, ENI, ka nënshkruar një marrëveshje prej 8 miliardë dollarësh me Korporatën Kombëtare të Naftës së Libisë për të...

Interi po mendon për sulmuesin e Liverpullin

Roberto Firminjo është një emër i ri për të cilin Interi po mendon për sulmin e së ardhmes. Sipas “Gazzetta dello Sport”, braziliani pëlqehet...

Pas një periudhe të gjatë me zero të vdekur, regjistrohet viktima e parë nga Covid-19 në Kosovë

Është regjistruar vdekja e parë ngë Covid-19, pas shumë muajsh me zero të vdekur nga ky infeksion në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën...

“Fronti i përbashkët europian”, Musliu: Temë serioze e inicuar në kohë të duhur

Thirjet e kreut të BDI-së Ali Ahmeti për formimin e një fronti të përbashkët të partive politike drejt BE-së për analistin politik Albert Musliu...