Maqedoni

Bekteshi: Mbështetja për BDI-në po shënon rritje

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi i cili vjen nga radhët e BDI-së nuk pajtohet me të ashtuquajturin “Grupi i zjarrit” sepse sipas tij mbështetja...

Grubi sqarohet: Ali Ahmetit i duhet populli, popullit i duhet Ali Ahmeti

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka reaguar nëpërmes një shkrimi duke përmirësuar deklarimet e mëhershme në të cilën, Grubi gabimisht dhe padashje ka thënë...

Të fundit

Tym i zi në qiell dhe shpërthime të fuqishme, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.Baza është në Sevastopol,...

KB “Çair 2030”, gati për sezonin në Superligë

Skuadra e basketbollit, “Çair 2030”, ka hyrë në fazën e fundit të përgatitjeve para debutimit në Superligën e Maqedonisë. Skuadra kampione e Ligës së...

Vuçiç zbulon çfarë komsumon për mëngjes: Më duket se jam i vetmi në botë që preferoj këto dy gjëra

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit për hapjen e gazsjellësit Greqi-Bullgari në Sofje. Përpara se të mbërrite në samit, ai...

TAP furnizon bullgarinë me gaz/ Ursula von Der Leyen: Shkëputet varësia nga Rusia

Sot fillon një epokë e re për Bullgarinë dhe për Evropën Juglindore,- tha Presidentja e Komisionit Evropian , Ursula von der Leyen ,...

Basketbollisti i Filadelfia-s me një hobi unik – mbledh pasaporta!

Philadelphia 76ers' Joel Embiid wipes his face during the first half of Game 4 of an NBA basketball second-round playoff series against the...