Maqedoni

Agim Hetemi: Në Shkup Ali Ahmeti me Frontin Europian feston 25 vjetorin e Kosovës së lirë, kurse VLEN heshtë sikur VMRO e LSDM

Fronti Europian në zemër të Kryeqytetit tonë, këtu në Maqedoni të Veriut në Shkup, më 14 qershor, me rastin e përvjetorit jubilar të 25...

Taravari si Kasami, lë pa rroga punonjësit që pastrojnë Gostivarin në prag të festës së Bajramit

Kreu në ikje i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari me përpikmëri ndjek rrugën e partnerit të koalicionit, Bilall Kasami. Nëse Kasami i la pa rroga...

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv...

25 vjetori i Çlirimit të Kosovës/ Thaçi: Tu bëjmë ballë politikave agresive të Serbisë, dhe dorës së poshtërimit të saj mbi shqiptarët

Në Akademinë Solemne “25 vjet – Kosova e Lirë” të organizuar nga Fronti Europian me rastin e Ditës së Çlirimit të Kosovës Menduh Thaçi,...

25 vjet – Kosova e Lirë/ Zejdi: Në këtë ditë historike dëshmojmë se vëllazëria e trupit kombëtar shqiptar ka një peshë të madhe

Në Akademinë Solemne “25 vjet – Kosova e Lirë” të organizuar me rastin e Ditës së Çlirimit të Kosovës, Skender Rexhepi – Zejdi, kryetar...

Hoxha: Dita e Çlirimit të Kosovës është një moment i lavdisë dhe reflektimit, për gjeneratat e reja që duhet të mbrojnë lirinë

Arjanit Hoxha kryetar i Partis Demokratike Evropiane në Akademinë Solemne “25 vjet – Kosova e Lirë” të organizuar me rastin e Ditës së Çlirimit...

Kryetari i BDI Ahmeti takoi zëvendës ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj. Aleksandra Papadopoulo e cila...

Sot në Shkup, Akademi Solemne për 25 vjetorin e çlirimit te Kosovës

Me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës, “Fronti Europian” sot, (e premte) organizon Akademi Solemne në Teatrin Shqiptarë në Shkup. Për organizimin e...