Showbiz

Ndërron jetë një nga balerinat e para shqiptare, Ganimet Vendresha

Ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare, Ganimet Vendresha (Simixhiu), një nga balerinat e para shqiptare, Vendresha lindi më 19 shtator 1934 në Tiranë Në vitin...

Këngëtari kosovar: Çmendesha po të mos bëja marrëdhënie seksuale 2-3 herë në ditë

Valon Shehu është një ndër këngëtarët shqiptar më të dashur. Ai aktualisht po konkurron në Dance With Me dhe duket se po argëtohet vërtetë. Së...

Gold AG bëhet baba për herë të dytë, pas Guerilit vjen Fronti

ELHAMDULILAH Falenderimi i takon Allahut, Krijuesit të qiejve dhe tokës, Furnizuesit të gjithësisë që sot prap na gëzoi me një djalë. Djali i babës ti...

Favorita, vjen nga Barbara (Video)

Me muzik nga Zzap and Chriss dhe tekst nga Monda, këngëtarja e re Barbara vjen me videoprojektin e saj të ri të titulluar Favorita. Për...

Të fundit

Gjimnazi i Tetovës fiton edhe një betejë ligjore ndaj Bilall Kasamit dhe VMRO-së

Komuna e Tetovës ka humbur një tjetër betejë ligjore me Gjimnazin e Tetovës dhe drejtuesen e këtij institucioni të mesëm në Tetovë Teuta Llalla...

Bekteshi vendos kurorë me lule tek vendi ku ndodhi aksidenti tragjik vitin e kaluar në Bullgari

Gjatë vizitës në Bullgari, Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi së bashku me presidentine RMV-së, Stevo Pendarovski kanë vendosur kurora me lule tek vendi ku...

Grubi uron Pensionistët dhe të moshuarit me rastin e 1 Tetorit, Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, në “Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve” ai zgjodhi përmes një...

Tym i zi në qiell dhe shpërthime të fuqishme, çfarë po ndodh në bazën ruse në Krime

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.Baza është në Sevastopol,...

KB “Çair 2030”, gati për sezonin në Superligë

Skuadra e basketbollit, “Çair 2030”, ka hyrë në fazën e fundit të përgatitjeve para debutimit në Superligën e Maqedonisë. Skuadra kampione e Ligës së...