Rajon

Kurti me ministra i prijnë “Paradës së Krenarisë” në Prishtinë

Ka nisur “Parada e Krenarisë’ në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë me moton “Kemi qenë dhe do t’jemi” nga komuniteti LGTBIQ+. Numri i pjesëmarrësve ishte i...

Dënohen me 75 vite burgim tre të akuzuarit për vrasjen në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj tre të akuzuarve për veprat penale “Vrasje e rëndë në bashkëkryerje” dhe “Shtytje në vrasje...

Sorrat sulmojnë qytetarët në Prishtinë, 26 persona u bënë për spital

Vetëm muajin e fundit, 26 persona janë drejtuar në Qendrat e Mjekësisë Familjare në Prishtinë si pasojë e lëndimeve të shkaktuara nga sulmet e...

I gjetën në banesë kokainën gati për shitje, përfundon me pranga 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi gjatë kontrolleve në banesë i gjetën kokainë të paketuar e të bërë gati për shitje. Dyshohet se ai...

Haradinaj: Qeverinë duhet ta bëjë opozita, pa Kurtin

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se qeverinë duhet ta përbëje opozita, pa kryeministrin e tanishëm, Albin Kurtin. Ndër të tjera kreu i AAK-së,...

Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përshëndetur votimin e sotëm të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, për avancimin e statusit të Kosovës në këtë organizatë. Osmani...

Lladrovci: Këtë prirje të shtetit serb për gjenocid e kemi njohur e ditur që nga viti 1878

Pas votimit të Rezolutës në OKB për gjenocidin serb në Bosnje dhe Hercegovinë, kryetari i komunës së Drenasit, ka deklaruar se “këtë prirje të...

Me biçikleta në Prishtinë nga fundi i qershorit, 100 sosh në gjithsej 10 pika

Në fund të muajit qershor qytetarët e Prishtinës do të mund t’i shfrytëzojnë 100 biçikletat në kryeqytet me çmime simbolike. Kështu tha në një prononcim...