Rajon

“Nuk do të na dëboni nga shtëpitë tona”, protestuesit serbë nxjerrin pankartat në Zveçan

Qindra protestues serbë u mblodhën në orët e hershme të mëngjesit të së premtes në Zveçan, për të vazhduar protestën kundër kryetarit shqiptar të...

Shpallet “Miss Universe Albania” dhe “Kosova” 2023, kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorën (FOTO LAJM)

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023! Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe transmetuar...

Në Mal të Zi protestohet kundër Kosovës, Ministri Gjeka: Janë grupe pro-ruse, s’janë shqetësuese

Gjatë ditës të mërkurës dhe të enjtes, disa qytetarë në Mal të Zi protestuan në mbështetje të serbëve të veriut të Kosovës. Por, këto reagime,...

Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonat e Kurtit me amerikanët  – Telegrafi

Bashkimi Evropian të enjten prezantoi tri kërkesa për tejkalimin e situatës së tensionuar në veri të vendit. Përfaqësuesi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep...

FOTO/ Tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç “merr me të mira” Ramën, poston foto në Instagram

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me Presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Dyshja janë takuar në kuadër të samitit të Komunitetit Politik Europian që po...

Matura shtetërore/ Publikohet teza e Anglishtes 30 minuta pas nisjes së provimit

Matura Shtetërore 2023 do të zhvillojë sot provimin e parë, atë të gjuhës së huaj. Mbi 30 mijë maturantë do t’i nënshtrohet këtij testi,...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në veri të vendit. Sipas njoftimit të...

Haxhiu raporton në Komisionin për Integrime Evropiane, opozita nuk merr pjesë – Telegrafi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka raportuar të mërkurën para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me reformat në fushën e drejtësisë...