Most recent articles by:

DESK

- Advertisement -spot_imgspot_img

Rami Mislimi: Zv. Kryeministër si Artan Grubi nuk do të ketë më asnjëherë

Shkruan: Rami Mislimi Pavarësisht rethanave politike, apo hyrjes së VLEN-it në qeveri një gjë është e sigurtë: Kurrë më shqiptarët nuk do të kenë një zv/kryeministër...

Visar Ademi: Fatkeqësia ka emër, Arben Taravari e shkatërroi Gostivarin

Analisti politik Visar Ademi nëpërmes një statusi në “Facebook”, e ka përshkruar Qeverisjen e Taravarit në Komunën e Gostivarit. Përshkrimi i Ademit ishte tejet i...

Xhaferi: Taravari kryetari më dështak, po ik nga Gostivari duke e lënë atë në mjerim

Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim, Valdet Xhaferi ka numëruar dështimet e Arben Taravarit gjersa ky i fundit ishte kryetar i Komunës...

Alarmante / Kundërzbulimi i Maqedonisë e konsideron Ivan Stoilkoviq aset të agjencisë serbe të inteligjencës, BIA-s

Rrjeti ndërkombëtar i gazetarisë hulumtuese Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) ka publikuar raporte të klasifikuara të inteligjencës maqedonase për ministrin në ardhje...

Bela gozhdon Limanin: Postet janë të përkohshme, tradhëtia e përjetshme

Analisti Valon Bela përmes një statusi ka sulmuar Fatmir Limanin. Sipas Belës, Limani fjalimin e parë tek Lëvizja BESA e kishte se s’ka ardhur për...

Duraku: VMRO-ja po e destabilizon vendin me aleancën politike Mickoski-Orban-Putin-Vuçiq

Deputeti Sadulla Duraku nga Fronti Europian, në seancën e sotme të Frontit Europian tha se qeveria e re po e dërgon Maqedoninë e Veriut...

Qeveria e re/ Opozita: Programi larg premtimeve parazgjedhore – Fronti, Qeveri pa legjitimitet etnik

QEVERIA E RE Programi qeveritar është manipulues dhe ndryshe nga premtimet parazgjedhore – tha deputeti I LSDM-së, Oliver Spasovski, I cili mori fjalën pasi Mickoski...

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

Deputeti Sali Murat në seancën e sotme në Kuvend në fjalimin e tij iu drejtua opinionit në gjuhën turke, Gashi e ndërprenë dhe e...

Must read

Rami Mislimi: Zv. Kryeministër si Artan Grubi nuk do të ketë më asnjëherë

Shkruan: Rami Mislimi Pavarësisht rethanave politike, apo hyrjes së VLEN-it...

Visar Ademi: Fatkeqësia ka emër, Arben Taravari e shkatërroi Gostivarin

Analisti politik Visar Ademi nëpërmes një statusi në “Facebook”,...
- Advertisement -spot_imgspot_img