Most recent articles by:

admin

- Advertisement -

Nga muaji nëntor WhatsApp nuk do të funksionojë për disa pajisje Apple

Meta, e cila zotëron WhatsApp, ka konfirmuar se do të heqë mbështetjen për çdo pajisje iPhone që nuk mund të ekzekutojë sistemin operativ...

Barazojnë rivalët e tjerë të Ballkanit në Grup G të Ligës së Konferencës

Ka përfunduar ndeshje e Ligës së Konferencës ndërmjet Sivasporit dhe Sllavia Pragës, skuadra këto që bëjnë pjesë në Grupin G, pjesë e të cilit...

“Fëmijëri të humbura”, rrëfimi për fëmijët e vrarë në luftën në Kosovë

Për ngjarjet që kanë ndodhur në luftën e fundit në Kosovë, përgjatë viteve 1998-1999, para pak ditësh është publikuar libri “Fëmijëri të humbura”, ku...

Sofia Vergara dhe Heidi Klum argëtohen bashkë prapa kamerës

Aktorja Sofia Vergara dhe ish-supermodelja Heidi Klum, janë anëtarë të jurisë së kompeticionit botëror “America’s Got Talent”, ndërsa së fundmi paparacit i kanë...

Ylber i dyfishtë shfaqet mbi Pallatin Buckingham gjersa turma mblidhet për të nderuar mbretëreshën

Mijëra turma njerëzish jashtë portave të Pallatit në Londrën qendrore u kthyen për të fotografuar ylberin që u shfaq pas një shiu të fortë. Pallati...

Nica-Keln: Shtatë të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

Ndeshja e programuar në orën 18:45, dueli mes Nicws dhe Kellnit në Ligwn e Konferencws, nisi në orën 19:40, ndërsa shkak u bë përleshja...

Avokati Qerkini: Ka zvarritje të procedurës në rastin e Thaçit dhe të tjerëve

Avokati, Artan Qerkini, ka deklaruar se për çështjen “Thaçi dhe të tjerët”, Prokuroria e Specializuar në Hagë po ndikon në “masë të madhe” që...

Stoltenberg dënon sulmin e Iranit, thotë që NATO do t’i rrisë rojet e saj

Të mërkurën e shtatë shtatorit, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Iranin, për shkak të sulmit kibernetik...

Must read

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë...
- Advertisement -