admin

5061 articles

Osmani: Bullgaria do të ofrojë ndihmë në hetimin e tragjedisë

Ministri bullgar i Punëve të Jashtme, Svetllan Stoev pati bisedë telefonike me kolegun e tij nga Republika e Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i...

Aksidenti në Bullgari, reagon Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë. Ngushëllime familjeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut. “Fort...

Pse Rama dhe Vuçiç insistojnë për Ballkanin e Hapur?

Kriza e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut dhe mundësia e ardhjes në pushtet të opozitës, e cila kundërshton projektin e Ballkanit të Hapur, nuk...

Linhart: Maqedonia e Veriut duhet të jetë anëtare e BE-së

Ne e dimë shumë mirë situatën në Ballkanin Perëndimor. Këtu qëndron kontributi ynë në të gjithë këtë proces. Ka shumë situata ku ne mund...

Osmani: Javën e ardhshme do të zyrtarizohet shumica e qëndrueshme parlamentare

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani tha se javën e ardhshme do të bëhet e ditur përbërja e shumicës të qëndrueshme parlamentare. “Shumica e...

Zaev: Me buxhetin e ri, qytetarët do të kenë cilësi më të lartë të jetës

Shkup, 18 nëntor – Në Propozim-buxhetin për vitin 2022 financiarisht janë pasqyruar prioritetet në të cilat Qeveria me përkushtim do të punojë gjatë vitit...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox