Most recent articles by:

Desk

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ekskluzive/ Ali Ahmeti nuk e mohon kandidaturën për President të Maqedonisë së Veriut

Në një prononcim për Indeksonline, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti s’e ka përjashtuar mundësinë e kandidimit për president të Maqedonisë Veriore. Ahmeti...

Tetovari gjen çantën me para dhe ia kthen pronarit

Një banor i Tetovës gjeti një çantë me para në denarë dhe euro, karta bankare, çelësa dhe dokumente personale. Ai e dorëzoi në polici dhe...

Policia në Shkup gjobit 144 shoferë, 47 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori i Punëve të Brendshme të Shkupit dje (02.01.2024) ka vazhduar me kontrollet në zonën e komunikacionit. Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar...

Reshje të dobëta shiu, mjegull nëpër lugina! Njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të dobëta lokale të shiut. Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje...

10 dukjet më të mira të të famshmëve në tapetin e kuq të vitit 2023 – Telegrafi

Ndërsa ky vit u përmbyll, është koha për të rishikuar tapetët e kuq që shënuan vitin 2023, dhe të kujtojmë pamjet më të...

Raportohet për sulme izraelite në Damask

Disa sulme ajrore izraelite kanë goditur në periferi të Damaskut mëngjesin e 2 janarit, duke shkaktuar “dëme materiale”, raportoi media shtetërore siriane.Agjencia shtetërore e...

Top 10 lojtarët më të shtrenjtë të Serie A në 2024

Lautaro Martinez dhe Victor Osimhen janë lojtarët më të shtrenjtë në Serie A, me një vlerë transferimi të raportuar prej 110 milionë eurosh secili.“Football...

Rusët bombardojnë gabimisht fshatin e tyre

Gjatë fluturimit të një avioni luftarak mbi rajonin rus të Voronezhit, ka pasur një lëshim urgjent të municioneve, por nuk ka pasur viktima, thuhet...

Must read

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden...
- Advertisement -spot_imgspot_img