Most recent articles by:

DESK

- Advertisement -spot_imgspot_img

Veteranët e UÇK-së kërkojnë lirimin e menjëhershëm të Blerim Ramadanit

Në protestën e sotme kundër arrestimit të Blerim Ramadanit, Mevludin Bajrami, veteran i luftës ka dënuar arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani, dhe...

Protesta para gjykatës themelore në Shkup, kërkohet lirimi i ish ushtarit të UÇK-së

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, invalidë të luftës dhe familjarë të Dëshmorëve, sot do të protestojnë para Gjykatës Themelore – Shkupi 1, transmeton TV21. Me...

Skandaloze/ VLEN rreshtohet me Kinën, Suma: Janë bashkëpunëtorë të shkëlqyeshëm të RMV-së

Sekretari shtetëror i Ministrisë së ekonomisë dhe punës, Hakim Suma, nëpërmes një statusi në rrjetet sociale ka njoftuar se së bashku me ministrin Fatmir...

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski në Londër është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Takim miqësor me Aleksandar Vuçiqin, president të Serbisë...

Paraburgimi i Ramadanit, reagon Kerimi: RMV-ja zbaton juridiksionin e serbisë ndaj Republikës së Kosovës

Arrestimi dhe dërgimi në paraburgim ekstradues i Blerim Ramadanit ka ngjallur një sër reagimesh në Maqedoni. Ndër të parët që ka reaguar është gazetari Adrian...

Dërgohet në paraburgim ekstradues, ish ushtari i UҪK-së i arrestuar në RMV

Sikur të mos mjaftonte arrestimi i ish ushtarit të UҪK-së, Blerim Ramadani në RMV me kërkesë politike nga Serbia, i njëjti është dërguar edhe...

Legjitimiteti/ Murat porosi Gashit: Pa turp keni gënjyer qytetarët

Deputeti i Frontit Europian, Salih Murat i është përgjigjur kreut të Kuvendit lidhur me legjitimitetin. Ai përmes një reagimi tha për VLEN-in se gënjejnë dhe...

Arta Billali Zendeli: Vlen në pushtet me dorën e shtruar nga VMRO, pa autotitetin nga populli!

Ish deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Arta Bilalli Zendeli lërmes një postimi në rrjetet sociale ka folur për të gjithë ata që akuzojnë...

Must read

Shtohet numri i serbëve në Qeveri, Dalibor Kitanoviҫ emrohet drejtor, ja në cilin institucion!

Dalibor Kitanovic, pjestar i komunitetit serb në RMV gjithashtu...
- Advertisement -spot_imgspot_img