Rajon

Londër: Rekord i ri emigrantësh me gomone

Duke cituar shifra nga Ministria e Brendshme e Britanisë së Madhe, agjencia britanike e lajmeve PA njoftoi se numri i personave që kaluan...

Irani konfirmon dënimin me vdekje për një tjetër protestues

Gjykata e Lartë e Iranit konfirmoi një tjetër dënim me vdekje për një pjesëmarrës në protestat që kanë tronditur vendin që nga shtatori,...

Emigrantët largohen pas festave/ Fluks në pikat e kalimit kufitar

Emigrantët kanë nisur të largon nga Shqipëria pas fetstave të fundvitit në vend.       Kjo ka sjellë njeh fluks të shtuar në pikat e kalimit...

‘Shkrumbohet’ autobusi me pasagjerë në Lushnjë/ Zbulohet shkaku

Një autobus linje është përfshirë nga flakët në Lushnjë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:40, në vendin e quajtur “Rotondo e Savrës”.   Autobusi ka...

Suedia merr Presidencën e BE/ Prioritet siguria, sundimi i ligjit dhe tregtia e lirë 

Suedia mori sot presidencën e radhës të Bashkimit Europian. Vendi nordik do të udheheqë unionin në një kohë të pazakontë, e këtë e...

Tri sfidat e Gjermanisë për vitin 2023

Viti 2022 u karakterizua për qeverinë gjermane nga një seri e gjatë krizash, si në nivel kombëtar ashtu edhe ndërkombëtar, dhe kjo ndoshta do...

Ambicia e Qerimajt në 2023/ Peshëngritësi synon të tjera medalje në kompeticionet ndërkombëtare  

https://www.youtube.com/watch?v=c7STv-NqfEQ Subscribe Viti 2022 ishte  i suksesshëm për shumë sportistë shqiptar në disiplina të ndryshme. Një ndër më të komentuarit që dhuroi emocione...

Zjarr pas mesnatës në tregun Industrial të Durrësi/ Digjen 5 dyqane, dëme të konsiderueshme materiale

5 njësi të vogla tregëtare janë djegur pas mesnatës në tregun Industrial Durrës.   Zjarri ra fillimisht në njërin prej dyqaneve që tregetojnë veshmbathje, për...