Rajon

Bullgaria nis në Kosovë trupa shtesë për të mbështetur misionin e NATO-s

Zëvendësministri i Mbrojtjes i Bullgarisë, Radostin Iliev dhe shefi i Mbrojtjes, Admirali Emil Eftimov, marrin pjesë sot, në një ceremoni zyrtare për dërgimin e...

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione. Një projektligj i Ministrisë së Mbrojtjes i hap rrugë iniciativës përmes ngritjes së një shoqërie shtetërore, e...

Greqia luftë në dy fronte/Bllokim Tiranës dhe Shkupit në rrugën drejt BE-së

Athina zyrtare do të mbajë peng Tiranën dhe Shkupin në rrugën e tyre të integrimit nëse qeveritë në shtetet fqinj nuk reflektojnë. Ky ka...

Knaus: Kosova nuk do të jetë në agjendën e KiE-së më 17 Maj, letra e saj erdhi vonë

Gerald Knaus, nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet, thotë se nuk pret që Kosova të jetë në agjendën e Komitetit të Ministrave të Këshillit të...

Osmani udhëton për në Danimarkë, merr pjesë në Samitin e Kopenhagës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Mbretërinë e Danimarkës ku do të marrë pjesë në Samitin e Kopenhagës për...

Osmani kujton katër masakrat e Dukagjinit: Synimi i forcave kriminale ishte shfarosja dhe spastrimit etnik i shqiptarëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar 25-vjetorin e Masakrës në Qyshk, Zahaq, Llabjan dhe Pavlan. Osmani ka thënë se 25-vjet më parë, forcat e...

​26 vjet nga Beteja e Llapushnikut

26 vjet më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pushtuesve serbë, betejë...

Në Strasburg mbahet takim për përgatitjen e agjendës së Komitetit të Ministrave të KiE

Në Strasburg do të mblidhen zëvendësministrat e shteteve anëtare të Këshillit të Evropës. Ata do ta përgatisin agjendën për takimin e Komitetit të Ministrave që...