Teknologji

Samsung paralajmëron Galaxy Z Flip5 Retro

Samsung ka histori të pasur kur bëhet fjalë për telefonat e palosshëm, e tani kompania jugkoreane ka nderuar një nga modelet e saj më...

Samsung paralajmëron Galaxy Z Flip5 Retro – Telegrafi

Samsung ka histori të pasur kur bëhet fjalë për telefonat e palosshëm, e tani kompania jugkoreane ka nderuar një nga modelet e saj më...

The Freestyle gjenerata e dytë – një përvojë e re e shikimit të filmave në shtëpi – Telegrafi

Nuk ka mënyrë më të mirë për të parë filmin tuaj të preferuar nga komoditeti i divanit, apo shtratit tuaj. Kjo mund të jetë...

Threads po lanson dy veçori të reja – Telegrafi

Meta do të lansojë dy veçori të reja në platformën Threads, që do t’u mundësojë përdoruesve të bëjnë sondazhe në postime si dhe vendosjen...

Motorola prezanton një koncept tjetër të telefonit të mençur, që mund të përdoret edhe si byzylyk – Telegrafi

Motorola në eventin Lenovo Tech World 23 ka prezantuar disa koncepte interesante që ndoshta kurrë nuk do të mund t’i kemi në dorë, e...

Telefoni i mençur Vivo V29e arrin në tregun global – Telegrafi

Në gusht të këtij viti, Vivo prezantoi në Indi telefonin e mençur V29e, që tani është i qasshëm edhe në tregun ndërkombëtarë dhe atë...

Instagram teston një veçori ku lejon njerëzit të shohin postime në feed-in e tyre vetëm të përdoruesve me ‘tickun’ blu – Telegrafi

Instagram po teston një veçori ku lejon përdoruesit të shohin postime vetëm nga përdoruesit e verifikuar, sipas kreut të Instagramit Adam Mosseri. “Ne po e...

OnePlus prezanton telefonin e mençur të palosshëm Open, kushton 1.799 euro – Telegrafi

Kompania OnePlus më në fund ka prezantuar telefonin e parë të palosshëm, e bëhet fjalë për OnePlus Open. Fjala është për pajisjen e dizajnuar në...